Paskambinkite: 8-679-63032          parašykite el. laišką

Apskaitos programos įmonėms dėl SEPA pakeitimų 2015-09-02

Valstybinė mokesčių inspekcija ir Lietuvos bankas norėtų Jums priminti, kad po euro įvedimo kitas Lietuvos žingsnis efektyvių atsiskaitymų link yra prisijungimas prie bendros mokėjimų eurais erdvės (angl. Single Euro Payments AreaSEPA).

Mokesčių mokėtojai nepajus jokių didesnių pokyčių dėl mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų sumokėjimo į VMI biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas. Kaip ir šiuo metu, mokant į VMI biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas, mokėjimo nurodyme bus privaloma įrašyti mokesčių mokėtojo identifikacinį numerį (Lietuvos juridinio asmens — Juridinių asmenų registro kodą, Lietuvos gyventojo — asmens kodą, užsienio juridinio asmens ar organizacijos bei užsienio fizinio asmens  — Valstybinės mokesčių inspekcijos suteiktą mokesčių mokėtojo identifikacinį numerį), įmokos kodą ir kitus privalomus rekvizitus. Mokesčių mokėtojai tik turėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos pasikeitimus mokėjimų formose, nurodant reikalaujamus rekvizitus. 

LB primena, kad dėl SEPA reikalavimų, nustatytų ES reglamentu (ES) Nr. 260/2012, Lietuvoje bus standartizuoti kredito pervedimų (mokėjimo pavedimų) formatai bei apdorojimo taisyklės. Nuo 2016 m. bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai Lietuvoje negalės iš savo klientų priimti ir vykdyti mokėjimo nurodymų, įskaitant ir valstybės institucijoms skirtus mokėjimus, jei jie neatitiks SEPA reikalavimų.  Pasirengime prisijunti prie SEPA nemaža dalis atsakomybės tenka įmonėms ir įstaigoms. Ypač svarbu jau dabar pradėti ruoštis mokėjimų pokyčiams apskaitos programose, nes pavėlavusios apskaitą pasirengti įmonės ir įstaigos rizikuoja nuo 2016 m. pradžios sutrikdyti savo mokėjimų inicijavimo ir įskaitymo procesus. SEPA svetainėje kviečiame susipažinti su 7 žingsniais, padėsiančiais sėkmingai pasirengti atlikti mokėjimų pavedimus nuo 2016 m. pradžios. Daugiau informacijos apie SEPA projektą ir numatomus mokėjimų pokyčius rasite ir naujame leidinyje  „Bendra mokėjimų eurais erdvė. Naujos galimybės Lietuvos mokėjimo paslaugų vartotojams“

 Pagarbiai

Valstybinė mokesčių inspekcija

Lietuvos bankas